Dekan Mesajı

Girne Üniversitesi, Turizm Fakültesi 2020 yılında, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Turizm İşletmeciliği  lisans programları ile iki bölüm altında, ulusal ve uluslararası öğrencilerimize, hizmet için kurulmuştur.

Girne Üniversitesi Turizm Fakültesinin misyonu, tüm paydaşların işbirliği ile dünya standartlarında eğitim vermek ve öğrencilerine alanlarında gerekli bilgi ve donanımları kazandırmak suretiyle  Turizm Fakültemizde yürütülen lisans eğitim-öğretiminin temelinde yatan anlayış, öğrencilerle yakın bir iletişim kurmak ve öğrencilerin akademik ve sosyal konulardaki soru ve beklentilerini, öğretim elemanlarının ve fakülte yönetiminin dikkatlerine sunulmasına olanak sağlamaktır. Geleneksel eğitim anlayışından farklı olan bu yaklaşımda, eğitim-öğretim tek yönlü bir süreç, sadece öğretim elemanlarının ders verdiği bir süreç olarak görülmemektedir. Bu anlayışa göre eğitim-öğretim iki yönlü bir süreç, öğrenciler ile öğretim elemanları arasındaki bir etkileşimdir. Bu bağlamda öğrencilerin gerek dersler sırasında gerekse ders ortamı dışında öğretim elemanları, bölüm ve fakülte yöneticileri ile yakın bir iletişim kurmaları önem taşımaktadır.

Fakültemizin bir başka çok önemli özelliği ise birçok farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmasıdır. Bu özellik öğrencilerin farklı kültürler ile tanışmasına ve kaynaşmasına olanak sağlayarak, mezunların ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarda iş bulma olanaklarını artırmaktadır. Girne Üniversitesi Turizm  Fakültesi, uluslararası bilgi ve deneyime sahip dinamik öğretim elemanları ve sürekli güncellenen ders programları ile öğrencilerimize çağdaş eğitim-öğretim vermeyi hedeflemektedir. Öğrencilerimiz aldıkları eğitim sayesinde hem ulusal piyasaların ihtiyaçlarını karşılayabilen hem de dünya ölçeğinde yarışabilecek niteliklere ve gerekli donanıma sahip bireyler olarak yetişmektedir.

Sevgili aday öğrencilerimiz, Girne Üniversitesi ailesine hoş geldiniz. Akademik yaşamınızda başarılar dileriz.

Prof. Dr. Mehmet Altınay
Turizm Fakültesi Dekanı